Tczew - > Wiadomości - > Kronika Policyjna - >

74-latka potrącona na przejściu dla pieszych.74-LATKA POTRĄCONA NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH.
Data: 04-01-2012
Godzina: 12:43
Więcej informacji na temat Potrącona na przejściu znajdą Państwo w poniższej wiadomości.

INFORMACJE

74-letnia mieszkanka Tczewa trafiła wczoraj do szpitala po tym jak na przejściu dla pieszych została potrącona przez samochód osobowy daewoo matiz. To już czwarte w ciągu ostatnich kilku tygodni podobne zdarzenie w powiecie tczewskim. Szybko zapadający zmrok, opady deszczu, mgły to tylko niektóre czynniki powodujące , że w okresie zimowym zdecydowanie pogarsza się widoczność na drogach. Dlatego apelujemy o ostrożność zarówno dla kierowców jaki i pieszych. 

Wczoraj o godzinie 19.45. w Tczewie na ul. Wojska Polskiego przechodząca przez przejście dla pieszych 74-latka została potrącona przez mężczyznę kierującego samochodem daewoo matiz. W wyniku wypadku kobieta z urazem głowy trafiła do szpitala. Do zdarzenia doszło przy bardzo złej widoczności spowodowanej szybko zapadającym zmrokiem i opadami deszczu. 
To już kolejne w ciągu ostatnich kilku tygodni potrącenie pieszego na przejściu dla pieszych. Tylko w grudniu 2011r. doszło w powiecie tczewskim do czterech takich zdarzeń, w wyniku których jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne. Dlatego apelujemy zarówno do kierowców jak i pieszych o szczególną ostrożność na drogach. Szybko zapadający zmrok, opady deszczu, mgły zdecydowanie ograniczają widoczność . Dlatego kierowcy, przede wszystkim w terenie zabudowanym, powinni jechać z taką prędkością, by w każdej chwili móc zareagować na to co dzieje się przed nimi na drodze. Szczególną ostrożność powinni zachowywać również piesi wchodzący na jezdnię.

rzecznik prasowy KPP Tczew

WASZE KOMENTARZE (1)
Gość
05-01-2012 (16:53)
miejscowość: Malbork
Portal malborski a 70% wiadomości z powiatu tczewskiego.

Pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Kontakt
© Wszelkie prawa zastrzeżone 2019
Strona wykorzystuje cookie. Korzystając z niej akceptujesz ten fakt.
Projektowanie stron internetowych